رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین: دستورالعمل بهداشتی انتخابات ابلاغ شد


8 خرداد, 1400 - 16:44 -- روابط عمومی2

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین: دستورالعمل بهداشتی انتخابات ابلاغ شد

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین گفت: دستورالعمل بهداشتی انتخابات ۲۸ خرداد ماه سال ۱۴۰۰ ابلاغ شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

منوچهر حبیبی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی  استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان قزوین با اشاره به دستور العمل بهداشتی انتخابات ۲۸ خرداد بیان کرد: هر گونه تجمع انتخاباتی، مراسم سخنرانی، گفتگو و مناظره در مکان های سربسته از قبیل مساجد، سالن های اجتماعات، تالارهای پذیرایی و سالن های ورزشی ممنوع است.
 برگزاری تجمع انتخاباتی و سخنرانی نامزد ها در فضای باز مانند استادیوم روباز، فضای باز مدارس و مراکز آموزش عالی و سایر مراکر مربوط به سازمان ها مطابق با شیوه نامه بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رعایت موارد زیر ملامانع است.

حبیبی ادامه داد: رعایت فاصله مناسب بر اساس ۸ متر مربع فضای باز برای یک نفر، رعایت سقف شرکت کنندگان به میزان حداکثر ۳۰ درصد ظرفیت فضای در نظر گرفته شده، کلیه شرکت کنندگان و برگزار کنندگان ملزم به استفاده از ماسک می باشند، مسئولین مراسم به گونه ای برنامه ریزی نمایند که قبل و بعد از مراسم در درب ورودی و خروجی تجمع به وجود نیاید.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین اضافه کرد: زمان برگزاری مراسم حداکثر برای ۲ ساعت برنامه ریزی شود و رعایت کلیه دستور العمل های بهداشتی ابلاغ شده در خصوص تجمعات الزامی می باشد. هر گونه تجمع در محیط های بسته ممنوع است. در صورت ضرورت تشکیل جلسات داخلی ستاد ها در فضای بسته با رعایت کامل طرح مدیریت هوشمند(رنگ بندی شهرها) و رعایت محدودیت حداکثر ۱۵ نفر برای شهرهای با وضعیت قرمز ۲۰ نفر برای شهرهای با وضعیت نارنجی و ۳۰ نفر برای شهرهای با وضعیت زرد بلامانع است.

وی با اشاره به محدودیت های انتخاباتی مصوب ستاد ملی کرونا اظهار کرد: مراسم استقبال از کاندیداها، راه اندازی کارناوال های تبلیغاتی و موارد مشابه مطلقا ممنوع است. به منظور کاستن از تعداد و تراکم تجمعات انتخاباتی و همزمان انعکاس وسیع بیان دیدگاه ها
نظرات و برنامه نامزد ها و فراهم نمودن زمینه اطلاع رسانی حداکثری از طریق صدا و سیما و فضای مجازی برای جبران خلا تجمعات اقدامات زیر برنامنه ریزی شود؛ صدا و سیما نسبت به افزایش حداکثری زمان و ساختار برنامه های تبلیغات بامزد ها از شبکه های تلویزیونی و رادیویی نسبت به ادوار گذشته(با توجه به تعداد نامزد ها) اقدام نماید.

حبیبی گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موظف است ترتیبی اتخاذ نماید که در زمان تبلیغات انتخابات هیچگونه اختلالی در اینترنت و خدمات رسانی اپراتورها ایجاد نشود و ایجاد محدودیت در فضای مجازی و پلتفرم های فعال مجاز نخواهد بود. وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موظف است در طول دوره تبلیغات نسبت به ارائه بسته های اینترنتی رایگان با تخفیف موثر از طریق اپراتورها و با کمک سازمان برنامه و بودجه برای کاربران و به صورت خاص ستاد های انتخاباتی اقدام نماید.

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین عنوان کرد: شعبه های اخذ رای در اماکن شلوغ افزایش یافته است. فاصله اجتماعی در شعب اخذ رای، خط کشی محل ایستادن رای دهندگان رعایت شده است و شعب برای عدم تراکم در شعب پر ازدحام و نیز دسترسی بیماران در قرنطینه برنامه ریزی شده اند.

وی افزود: شعبه ها حتی الامکان در فضای باز تعیین شده اند. وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با همکاری فرمانداران به منظور اعلان شعبات اخد رأی نزدیک و خلوت به مردم نسبت به ایجاد نرم افزار شعبه یاب اقدام نماید. در انتخابات ریاست جمهوری، رئیس ستاد مرکزی و ستاد های استانی و شخص نامزدها مسوولیت رعایت پروتکل های بهداشتی را بر عهده دارند و نسبت به عدم رعایت آن مسئول خواهند بود. در انتخابات شوراهای اسلامی، شخص نامزد، مسوولیت رعایت پروتکل های بهداشتی را بر عهده دارد و نسبت به عدم رعایت آن مسوول شناخته می شود.