رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

انتخابات تاکستان در صورت تایید وزارت کشور الکترونیکی برگزار می‌شود


1 خرداد, 1400 - 17:14 -- روابط عمومی2
رییس ستاد انتخابات استان :

انتخابات تاکستان در صورت تایید وزارت کشور الکترونیکی برگزار می‌شود

رییس ستاد انتخابات استان قزوین گفت: پیشنهاد برگزاری الکترونیکی انتخابات را در شهر تاکستان به ستاد انتخابات کشور داده ایم و در صورت موافقت در این زمینه اقدام خواهیم کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

منوچهر حبیبی افزود: سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا فقط در شهر قزوین به صورت تمام الکترونیک برگزار می شود.
وی اضافه کرد: حدود ۷۶۰ صندوق اخذ رای در شهرستان قزوین و بیش از ۳۷۰ صندوق در شهر قزوین تعبیه شده است که انتخابات مرکز استان به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد.
حبیبی ادامه داد: با توجه به شیوع کرونا برای برگزاری انتخابات در شهر قزوین تمهیدات لازم اندیشده شده و برنامه ریزی مناسب برای افزایش شعب، نیروهای انسانی و ساماندهی خودروهای مورد نیاز صورت گرفته است.
رییس ستاد انتخابات استان قزوین گفت: هزار و ۲۷۷ شعبه برای انتخابات ریاست جمهوری و هزار و ۵۶۶ شعبه اخذ رای برای شوراها در سطح استان پیش بینی شده که نسبت به دوره گذشته به دلیل شرایط کرونا ۱۵ درصد افزایش یافته است.
وی با اشاره به احراز صلاحیت ۹۰ درصد نامزدهای شوراهای اسلامی شهرهای استان، گفت:۹۶۴ داوطب برای عضویت در شوراها در ۲۸ شهر استان و چهار هزار و ۷۱۶ داوطلب برای عضویت در شوراهای ۶۷۹ روستای استان ثبت نام کرده اند که تعداد داوطلبان روستاها نسبت به دوره گذشته هشت درصد افزایش داشته است.
حبیبی با تاکید بر مشارکت حداکثری در انتخابات، افزود: تحقق این مهم، مطالبه مقام معظم رهبری است که جا دارد دستگاه های اجرایی با فضاسازی و برجسته سازی موضوع در راستای مشارکت حداکثری تلاش کنند.