رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

معاون سیاسی استاندار:نماز عید سعید فطر در استان قزوین برگزار می‌شود


19 ارديبهشت, 1400 - 13:23 -- روابط عمومی2

معاون سیاسی استاندار:نماز عید سعید فطر در استان قزوین برگزار می‌شود

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان قزوین گفت: نماز عید سعید فطر با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در شهر قزوین برگزار می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

منوچهر حبیبی در ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان قزوین، افزود: با توجه به مصوبه ستاد استانی مبنی بر ممنوعیت سفر از ۲۳ تا ۲۵ اردیبهشت به قزوین باید تمام ورودی و خروجی‌های شهر، مسدود شود و نیروی انتظامی ۲۴ ساعته بر آنها نظارت داشته باشد.

وی تصریح کرد:همچنین راه های ورودی منطقه الموت و طارم استان قزوین در این مدت، مسدود می‌شود.

حبیبی اشاره کرد: پذیرش مسافر در هتل ها و مهمانسراها ممنوع است و در صورت مشاهده هر گونه تخلف، آن مرکز به مدت ۲ هفته پلمب می‌شود و هر خودرویی که در پارکینگ هتل ها و مراکز گردشگری باشد به پارکینگ منتقل خواهد شد.

وی اظهار داشت: تردد پلاک ۷۹ و ۸۹ در درون استان بلامانع است اما کارمندان قزوینی که محل سکونتشان در شهرستان ها است، جهت تردد خارج از زمان مشخص شده به فرمانداری مراجعه نمایند و برگه تردد دریافت کنند.

معاون استاندار با بیان اینکه مرکز استان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد، تصریح کرد: ادارات شهر قزوین با ۵۰ درصد ظرفیت و ادارات شهرستان های زرد و نارنجی با ۷۵ درصد ظرفیت باید به خدمتگذاری مشغول شوند البته دستگاه‌هایی که کمتر از ۱۰ نیروی کار دارند مشمول این محدودیت نمی‌شوند.

حبیبی با بیان اینکه برخی بانک ها مصوبه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا را مبنی بر برگشت نخوردن چک، رعایت نکرده اند، تصریح کرد:بانک ها باید تمام مصوبات ستاد را رعایت کنند و موظف هستند اجرای تمام چک های برگشتی را لغو کنند.

وی در خصوص شایعاتی مبنی بر شیوع ویروس هندی در قزوین، اظهار داشت: خوشبختانه تاکنون هیچ موردی از این ویروس در استان مشاهده نشده و دو میهمان خارجی اهل هند به ویروس انگلیسی مبتلا بوده اند که تحت کنترل و قرنطینه هستند.