رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

روابط عمومی ها در انعکاس خدمات نظام،تلاش بیشتری نمایند


7 ارديبهشت, 1400 - 14:56 -- روابط عمومی2
رییس شورای اطلاع رسانی استان:

روابط عمومی ها در انعکاس خدمات نظام،تلاش بیشتری نمایند

جلسه مشترک شورای روابط عمومی های استان و کمیته اطلاع رسانی انتخابات در محوطه استانداری قزوین برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

جلسه مشترک شورای روابط عمومی های استان و کمیته اطلاع رسانی انتخابات در محوطه استانداری قزوین برگزار شد.

منوچهر حبیبی معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین با اشاره به آخرین روند انتخابات استان بیان کرد: برنامه های مربوط به انتخابات روند عادی خود را داشته و ۲۸ خرداد یک انتخابات پر حجم و عظیم و سرنوشت ساز پیش رو داریم.

وی گفت: دو انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا در واقع یک نوسازی در بدنه اجرایی کشور به وجود خواهد آورد و در عرصه بین المللی قطعا بازخوردهای فراوانی خواهد داشت.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین با اشاره به اینکه ۳۰ هزار نفر عوامل اجرایی جهت انتخابات پیش رو باید ساماندهی شوند عنوان کرد: انتخابات کار بسیار سنگینی است و همه باید کمک کنند و در همین راستا فرایند انتخابات بر اساس روز شمار در حال انجام است.

حبیبی اظهار کرد: در بحث انتخابات شورای شهر و روستا، در هر ۲۸ شهر استان انتخابات برگزار خواهد شد و ۱۶۴ نفر در شورای شهر ثبت نام کرده اند که تحصیلات ۸۶ درصد آنها در انتخابات شورای شهر بالای کارشناسی و ۵۳ درصد در سنین ۳۰ تا ۳۵ سال هستند.

وی افزود: ۶۷۹ روستا واجد شرایط انتخابات شورای روستا هستند که داوطلبین به بیش از حد نصاب رسیدند و لذا تعداد ثبت نام داوطلبین در شورای روستایی ۸ درصد افزایش داشته است. 

حبیبی با اشاره به اینکه انتخابات موجب آبرو و حیثیت نظام است تصریح کرد: میزان مشارکت مردم در انتخابات بسیار مهم است و در این دوره هم انشاا‌. مردم حماسه خواهند آفرید اما انتخابات ۱۴۰۰ به شور انتخاباتی نیاز دارد.

وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری در ارتباط ویدیو کنفرانسی با مردم تبریز فرمودند که مشارکت حداکثری نیاز است و انشاا‌. این اتفاق خواهد افتاد و انتظار ما از رسانه های این است که چراغ انتخابات را روشن کنند اگر چه در بحث کرونا در کنار ستاد کرونا هستند اما انتظار می رود در فضای مجازی با حضور رسانه ها روشنگری و آگاهی بخشی انجام شود و قطعا نقش رسانه ها در افزایش شور انتخاباتی از همه اثرگذارتر است. 

حبیبی با اشاره به نقش روابط عمومی ها عنوان کرد: روابط عمومی ها سخنگوی دستگاه ها هستند و خدمات این قشر قابل مقایسه با گذشته نیست و روند خدمات رسانی نظام با سرعت در حال شتاب است لذا باید این خدمات اطلاع رسانی شود و موضوعات فردی برای خدمات نظام حاشیه ساز نشود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین تصریح کرد: فضای انتخاباتی هنوز در بین عامه مردم شکل نگرفته و فعلا در بین نخبگان سیاسی وجود دارد. لذا اگر رسانه ها و روابط عمومی بتوانند چراغ انتخابات را روشن کنند قطعا مشارکت بالایی در انتخابات خواهیم داشت. مردم ایران پشتوانه نظام و مسوولین بوده اند و به مطالبه مقام معظم رهبری لبیک خواهند گفت. اما باید این بستر را فراهم کنیم و این چراغ را روشن نماییم.

وی ادامه داد: بداخلاقی در رسانه و فضای مجازی امری مغموم و زشت است که با آموزه های دینی ما نیز مغایرت دارد. وقتی موضوعی اثبات نشده و وارد فضای عمومی شود از هیچ فرد و رسانه ای قابل پذیرش نیست. در ستاد امنیت انتخابات در ستاد انتخابات استان به پلیس فتا و دستگاه های امنیتی ماموریت داده شد فضای مجازی و کانال های بی هویت رصد شود که تعدادی جمع آوری شده و اطلاع رسانی خواهد شد تا هر کسی به خود اجازه ندهد در بستر مجازی فضای تفرقه ایجاد نماید.

حبیبی در ادامه یادآور شد: در فضای مجازی هر خبری نباید روی کانال های خبری منتشر شود و این امر باید با توجه به شرایط خاص رصد شود چرا که بار روانی برای مردم دارد در حالی که مشکلات مردم زیاد است و باید بتوانیم با آرامش بیشتر خدمت بیشتری برای مردم ارایه دهیم.  

وی افزود: جایگاه روابط عمومی نماد و پیشانی یک دستگاه است و باید رابط نقطه نظرات مردم با مدیر دستگاه باشد. توقع ما از روابط عمومی ها این است بعنوان اعضای شورای اطلاع رسانی مردم را در جریان امر قرار دهند و تا زمانی که متدها و جلسات شکل نگیرد مسوولیت کمیته اطلاع رسانی سخت خواهد بود. لذا از روابط عمومی ها انتظار می رود همراه ما باشند.