رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تمامی مدارس استان قزوین شنبه سوم اسفند ماه تعطیل است


2 اسفند, 1398 - 17:12 -- روابط عمومی ۲
رییس ستاد انتخابات استان:

تمامی مدارس استان قزوین شنبه سوم اسفند ماه تعطیل است

رییس ستاد انتخابات استان قزوین گفت: با توجه به درگیر بودن تعداد قابل توجهی از مدارس و فرهنگیان استان در شعبات اخذ رای، تمامی مدارس استان فردا شنبه سوم اسفندماه تعطیل است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

منوچهر حبیبی  با حضور در ستاد انتخابات استان قزوین در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت تعداد کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان، گفت: تا این لحظه ۷۴ نفر از حضور در گردونه رقابت مجلس شورای اسلامی انصراف داده‌ و ۸۴ نفر در سه حوزه انتخابیه استان شامل ۴۷ نفر در حوزه قزوین، البرز و آبیک، ۱۳ نفر در تاکستان و ۲۴ نفر در حوزه بویین زهرا و آوج باقی مانده‌اند.

وی با بیان اینکه انتخابات بزرگترین رخداد سیاسی کشور است، افزود: مردم از صبح امروز با شور و نشاط و انگیزه بسیار زیادی در پای صندوق‌های رای حضور یافته‌اند و همچنان نیز در صف‌های طولانی پای صندوق‌های رای حضور دارند.

حبیبی گفت: ارتباط بیش از ۹۹ درصد شعبات اخذ رای استان به صورت برخط برقرار بوده و نشان می‌دهد آموزش‌ها در این زمینه موفق بوده است.

وی اضافه کرد: طبق گزارش‌ها در شعبات اخذ رای صف‌های متراکم و طویل تشکیل شده است و پیش بینی می‌شود از این به بعد میزان حضور در شعبات شلوغ‌تر خواهد شد.

این مسوول اضافه کرد: فرایند رای گیری انتخابات حداقل ۱۰ ساعت است و تمدید بعدی آن با پیشنهاد استاندار و تایید وزارت کشور صورت خواهد گرفت.

حبیبی با توصیه به مردم برای حضور در پای صندوق‌های رای در ساعات اولیه، گفت: به لحاظ فضای به وجود آمده از نظر شیوع بیماری کرونا، لزوم ثبت اثر انگشت و استامپ در انتخابات فعلی حذف شده و هیچ گونه اجباری در این زمینه نیست.

وی افزود: بیش از هزار و ۴۰ شعبه اخذ رای در نقاط مختلف استان در حل جمع آوری آرا بوده و ۹۲۵ هزار و ۴۷۹ نفر معادل ۷۱ درصد جمعیت استان واجد شرایط رای دادن هستند.

معاون استاندار گفت: بیش از ۲۰ هزار نفر برای امر انتخابات در حوزه اجرایی، نظارت، بازرسی و محافظان صندوق به کارگیری شده اند و ۲ هزار خودرو ساماندهی شده است.