رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

موردی از ابتلا به ویروس کرونا در قزوین گزارش نشده است


13 بهمن, 1398 - 18:05 -- روابط عمومی2
معاون سیاسی استاندار قزوین:

موردی از ابتلا به ویروس کرونا در قزوین گزارش نشده است

معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین گفت:ضمن حفظ آمادگی کامل برای اقدامات پیشگیرانه خوشبختانه تاکنون هیچ مورد مشکوکی از ویروس کرونا در استان قزوین مشاهده و ثبت نشده است. .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،


 جلسه هماهنگی برای بررسی وضعیت ویروس کرونا و پیش بینی اقدامات لازم در مواقع لزوم ظهر یکشنبه در استانداری قزوین برگزار شد.

منوچهر حبیبی در این جلسه با اشاره به مناسبت‌های ایام گفت: انقلاب اسلامی نقطه اتکای مستضعفان جهان است که در دهه پنجم در واقع حلال مقاومت اسلامی در حال کامل شدن است.
معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین تصریح کرد: امروزه جمهوری اسلامی یک کشور اثرگذار در تنظیم معادلات جهانی است و در این عرصه نقش آفرینی می‌کند.

وی بیان کرد: این فشار و تهدید و تحریم‌ها که از سوی دشمنان وارد شده و این روزها در رسانه‌های غربی روی آن جنجال و تبلیغ می‌شود بیانگر حرکت پویای انقلاب اسلامی است.

حبیبی یادآور شد: برگزاری مراسم یادبود شهید سلیمانی در بیش از ۵۷ کشور جهان بیانگر عمق نفوذ جمهوری اسلامی است که از قلب آمریکا تا چین و روسیه و کشورهای عربی گسترش یافته است.

وی اظهار داشت: دنیا امروز با دقت اتفاقات کشورمان را رصد می‌کند و ما باید از فرصت‌های ایجاد شده برای مصون سازی خود و مقابله با دشمن بخوبی استفاده کنیم و دشمن را نا امید کنیم.

امیدآفرینی در جامعه جدی گرفته شود

حبیبی ایجاد امید و اعتمادسازی در میان مردم را در شرایط کنونی ضروری دانست و اضافه کرد: هرچند مردم مدتی است با مشکلت معیشتی و بیکاری دست و پنجه نرم می‌کنند اما با کمک رسانه‌های گروهی باید اعتمادسازی کرده و امید مردم را با بیان دستاوردهای ارزشمند انقلاب بیشتر کنیم.

وی گفت: تقویت اتحاد و انسجام ملی از دیگر کارهایی است که باید مورد توجه قرار گیرد و همه تریبون‌ها در خدمت انسجام ملی باشد و از همه تریبون‌ها صدای وحدت شنیده شود تا دشمن نا امید شود.

معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین اظهار داشت: باید در داخل کشور به همه سلایق و دیدگاه‌ها احترام بگذاریم و بدانیم دشمن سناریوهای تبلیغی متعددی را پیش بینی کرده که برای مقابله لازم است آماده باشیم.

 

مشارکت در انتخابات موجب اقتدار نظام می‌شود

حبیبی به اهمیت حضور در انتخابات هم اشاره کرد و گفت: حضور باشکوه مردم در انتخابات قدرت چانه زنی ما در عرصه‌های بین المللی را بالا می‌برد لذا باید بار دیگر با این حضور در مسیر صیانت از آرمان‌ها گام برداریم.

ویروس کرونا در استان قزوین دیده نشده است

معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین در ادامه به موضوع ویروس کرونا در کشورها اشاره کرد و گفت: خوشبختانه تاکنون هیچ گونه مورد مشکوکی از این ویروس در استان گزارش، مشاهده و ثبت نشده است و مردم نگران نباشند.

وی اضافه کرد: البته حفظ آمادگی و اقدامات پیشگیرانه یک حرکت علمی و منطقی است که ما نیز برای حرکت در این مسیر در آماده باش هستیم تا اگر مورد مشکوکی در هر نقطه استان مشاهده شد بلافاصله اقدامات پیشگیرانه و درمانی را به موقع انجام دهیم.

آرامش جامعه حفظ شود / فضای مجازی مدیریت شود

حبیبی گفت: گاهی اوقات د فضای مجازی مواردی مطرح می‌شود که جامعه را نگران می‌کند لذا باید شبکه‌های مجاز کنترل و رصد شوند تا روی اعصاب مردم راه نرویم و آنها را بیهوده نگران نکنیم.

وی بیان کرد: باید فضای مجازی را مدیریت کنیم و اجازه ندهیم اخبار غیر واقعی موجب تشویش شهروندان شود و در این میان با اطلاع رسانی بموقع و مؤثر و اصولی آمادگی مردم را بالا ببریم تا دچار این بیماری نشوند.

حبیبی از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین خواست ضمن ارائه توصیه‌های بهداشتی زمینه آموزش‌های تخصصی را برای همه گروه‌ها بویژه دانش آموزان مهیا کنند تا روزنه‌های آسیب بسته شود.

وی گفت: اقدامات پیشگیرانه و اصولی ما در استان به هیچ وجه نباید مردم را نگران کند زیرا ما فقط آمادگی خود را بالا می بریم تا بتوانیم بسرعت در صورت مشاهده ویروس با آن مقابله کنیم.

حبیبی اضافه کرد: مراکز درمانی باید آماده باشند و یک مرکز درمانی هم به صورت ویژه برای این کار پیش بینی شود تا در شرایط مشاهده احتمالی بتوان بسرعت وارد عمل شد.

وی اظهار داشت: در بیماری آنفلوانزا توانستیم با مدیریت منطقی و کنترل مدارس از بروز بیماری جلوگیری کنیم و امروز هم در این مورد با تجربه گذشته امیدواریم شاهد هیچ مورد مشکوکی نباشیم.

معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین یادآور شد: بهتر است واحدهایی صنعتی که رفت و آمد خارجی دارند کنترل و رصد شوند و اطلاعات آنها در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گیرد و وضعیت دانشجویان خارجی دانشگاه بین الملل هم بررسی پزشکی شود.

وی از آمادگی برپایی بیمارستان ۴۵ تختخوابی صحرایی در استان هم خبر داد و گفت: مدیریت بحران استان در آمادگی کامل است و باید تجهیز شود و پیشنهاد می‌شود مدیریت ویروس کرونا با پدافند غیرعامل، مدیریت بحران و دانشگاه علوم پزشکی باشد و در این زمینه دارو و امکانات مورد نیاز و امکانات آزمایشگاهی هم پیش بینی شود و استفاده از ظرفیت سمن‌ها هم مورد توجه قرار گیرد.

حبیبی ادامه داد: برای کنترل رفتارهای اتباع بیگانه حاضر در استان هم نیازمند برنامه ریزی و رصد کامل هستیم تا بتوانیم سلامت این افراد را کنترل کنیم.

وی بیان کرد: بهره گیری از ظرفیت رسانه‌ها، مبلغان دینی، طلاب و روحانیون و ائمه جمعه برای اطلاع رسانی و اقدامات پیشگیرانه ضروری است