رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

اجرای طرح تحول سلامت،پدیده زیرمیزی را کاهش داد


28 مهر, 1397 - 14:30 -- روابط عمومی 3
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار قزوین :

اجرای طرح تحول سلامت،پدیده زیرمیزی را کاهش داد

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار قزوین گفت:اجرای طرح تحول سلامت،پدیده زیرمیزی را در مراکز درمانی کاهش داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

علیرضا آشناگر در مراسم بزرگداشت هفته بیمه سلامت، تامین امنیت و ارتقای سلامت را از وظایف مهم نظام حاکمیتی دانست و افزود: بهداشت و درمان، رفاه، حفاظت مالی از بیمه شدگان، تخصیص منابع و زیرساخت های بهداشتی و درمانی از جمله وظایفی هستند که دولت در جهت حفاظت و ارتقای سطح سلامت مردم برعهده دارد.
وی اضافه کرد: در راستای عمل به همین وظایف بود که دولت یازدهم اجرای طرح تحول نظام سلامت را به عنوان دستاوردی بزرگ در پاسخ به دغدغه های مردم نسبت به هزینه های بالای خدمات بیمارستانی اجرایی کرد که علاوه بر تامین تجهیزات پزشکی و بیمارستانی در کاهش پدیده زیرمیزی نیز موثر واقع شد.
آشناگر، مهمترین دستاورد این طرح را افزایش سطح رضایت مردم از هزینه های بیمارستانی دانست و گفت: البته طی ماه های گذشته مشکلاتی در راستای اجرای این طرح روی داده که امیدواریم با همکاری دولت و مجلس شورای اسلامی شاهد رفع آن باشیم.
این مسئول سیاسی، بیمه های همگانی سلامت و ایرانیان را برای افرادی که رابطه استخدامی با دولت و یا بخش خصوصی ندارند را از دیگر اقدامات دولت در نظام سلامت عنوان کرد و یادآور شد: ارزان کردن خدمات درمانی برای مردم کاری بسیار پرهزینه بوده و با توجه به محدودیت های مالی محدود، دولت با تمام توان خود جهت حفظ و تقویت آن می کوشد.
آشناگر با اشاره به مشکلات اقتصادی بیمه ها و وزارت بهداشت در ماه های اخیر، تاکید کرد: با وجود چنین مشکلاتی، ایجاد محدودیت در خدمات راهکار موثری برای حل مسایل نبوده و باید برای آن رویکرد جدیدی اتخاذ شود.
وی با بیان اینکه بیمه همگانی سلامت و تامین خدمات درمانی با هزینه های دولت، ابتکار ایران نبوده و هم اکنون در بسیاری از کشورهای موفق دنیا و حتی کشور تحریم شده ای مانند کوبا نیز در جریان است، تصریح کرد: بنابراین نباید با کوچکترین اتفاقی در این مسیر از نیمه های راه به شیوه قبلی بازگشت.
به گفته وی، ارزان سازی و ارایه خدمات عادلانه در نظام سلامت از وعده های مهم دولت و نیز از اهداف سند چشم انداز کشور است که باید با کمک دولت و مجلس تحقق یابد.
آشناگر با تاکید بر اینکه با اتخاذ رویکردهای جدید باید به منابع جدیدی برای ارایه بیمه تکمیلی فکر شود، افزود: با یافتن شیوه های جدید برای گسترش بیمه های تکمیلی به غیر از کارکنان دولتی و بخش خصوصی، هم می توان به افزایش رقابت ها کمک کرد و هم از حجم مراجعات به بیمارستان های بخش دولتی جلوگیری کرد.
در پایان این مراسم از 17 تن از پزشکان و ماماهای اداره کل بیمه سلامت استان قزوین تجلیل به عمل آمد.