رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

رسانه ها،کارآمدی و اقتدار دولت را به گوش جامعه برسانند


23 مهر, 1397 - 12:49 -- روابط عمومی 1
معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار:

رسانه ها،کارآمدی و اقتدار دولت را به گوش جامعه برسانند

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار قزوین گفت: رسانه ها تلاش کنند تا از کارآمدی، اقتدار و دلسوزی دولت تصویری واضح و شفاف در جامعه ارایه کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

" علیرضا آشناگر" صبح امروز دوشنبه در نشست مشترک روابط عمومی ها و رسانه های استان که به مناسبت برگزاری کنگره سه هزار شهید استان قزوین برگزار شد، افزود: امروز در شرایط حساسی قرار داریم و جامعه به یادگار مانده از شهدا و نیروهای ارزشمند نظام، به قلب، کلام و نوشته رسانه ها نیازمند است تا از توانمندی های خود به نحو احسن در این راه استفاده کند.
وی اضافه کرد: آمریکا و متحدانش می دانند با وجود همه تحریم ها و سختی هایی که بر جامعه ما اعمال می کنند، نمی توانند آن را به زانو درآورند و مردم مسلمان و انقلابی ما در مقابل چنین کارزاری مقاومت خواهند کرد.
آشناگر ادامه داد: آمریکا می خواهد برای تاثیرگذاری جدی بر جنگ اقتصادی با استفاده از امپراطوری رسانه ای خود دل مردم ما را بلرزاند و از ارزش هایی که خود آفریده، پشیمان کند.
وی، تلاش برای نشان دادن ناکارآمدی نظام و ایجاد اختلاف داخلی را هدف آمریکا از ایجاد جنگ روانی بر علیه ایران دانست و یادآور شد: هر کدام از ما با تکنولوژی که در دست داریم می توانیم رسانه ای شخصی برای مقابله با جنگ روانی دشمن باشیم.
به گفته وی، تصویری که از دولت باید به جامعه منتقل شود تصویر یک دولتی کارآمد، مقتدر و دلسوز است که در امور اجرایی باید محوریت پیدا کند.
آشناگر با بیان اینکه متاسفانه برخی رسانه ها که مدام عملکرد دولت را زیر سوال می برند در واقع و به طور ناخواسته در مسیر خواسته های دشمن قرار می گیرند، تاکید کرد: این رسانه ها بدانند که نباید ساده لوحانه ابزار سیاست بازی های دشمن شوند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین ادامه داد: فضای روانی و اثر عملیات دشمن به شکلی است که شاید خود ما به این نتیجه برسیم که اینها به خاطر عدم توانایی دولت در پیشبرد امور است در حالی که مسبب این گرفتاری ها، ترامپ و دشمنان منطقه ای چون اسراییل و عربستان هستند که به دنبال تعمیق گرفتاری های اقتصادی مردم هستند.
آشناگر یادآور شد: در این جنگ روانی دشمن علیه ایران مهم ترین ابزار مردم ما همبستگی، وفاق ملی و همدلی است.
وی با تاکید بر اینکه رسانه ها باید امروز بیش از هر زمان دیگری قدرت ایران را به دنیا معرفی کنند چرا که آرمان شهدای ما نیز حفظ همین نظام مقدس بوده، تصریح کرد: امروز با منطق و صلح خواهی ایران اجماع جهانی علیه کشور ما به اجماع جهانی علیه آمریکا تبدیل شده تا جایی که عمق استراتژیکی ما در منطقه می تواند آرامش و امنیت ملی را حفظ کند.
آشناگر با اشاره به نمونه های دیگری از دستاوردهای اخیر ایران، گفت: رای دادگاه بین المللی لاهه در پرونده شکایت کشور ما از امریکا به نفع ایران، خود دلیل دیگری بر پیروزی منطقی جمهوری اسلامی در جهان است و رسانه های ما باید چنین مسایلی را تبلیغ کنند.
معاون سیاسی استاندار افزود: شهدای ما به خودی خود بزرگ هستند و از تمام وجود و سرمایه خود مایه گذاشتند تا حتی یک وجب از سرمایه این کشور از بین نرود.


وی با اشاره به اینکه روابط عمومی ها به عنوان نهاد تبلیغی دستگاه ها و رسانه ها برای انتقال پیام شهدا باید بیش از پیش تلاش کنند، افزود: شهدا با روحی بزرگ و توکلی بی بدیل در مقابل همه دنیای کفر ایستادند و با نثار خون خود امنیت و آسایش را برای مردم ما به ارمغان آوردند.
آشناگر با تشبیه رسالت روابط عمومی ها و رسانه ها در معرفی و ترویج پیام شهدا به حضرت زینب (س) گفت: اگر حضرت زینب (س) در کاخ یزید دستگاه ظلم را رسوا نمی کرد و حقانیت نهضت امام حسین (ع) را فریاد نمی کشید، شاید دستگاه اموی می توانست نهضت عاشورا را در همان آغاز واقعه، خاموش کند.
وی با بیان اینکه نهضت امام حسین (ع) به پیام حضرت زینب (س) پایدار مانده، تاکید کرد: شهدا نیازی به تجلیل های مادی و دنیوی ندارند و رسالت ما دستگاه های تبلیغی در جهت ترویج و پیروی از راه شهدا در درجه اول برای دل خودمان و سپس ترویج خوبی ها و تداوم راه و اندیشه آنان است چرا که جامعه ما سخت به آن ارزش ها نیازمند می باشد.
آشناگر، برگزاری یادواره ها و مراسمی چون کنگره سه هزار شهید استان را در جهت انتقال این آرمان ها و اندیشه شهدا برشمرد و اضافه کرد: جامعه ما تشنه چنین مرام و مسلک هایی است اما متاسفانه همه ما، به خصوص رسانه ها و صاحبان قلم در این زمینه کم کاری کرده اند.
وی در ادامه به برگزاری هرچه باشکوه کنگره سه هزار شهید استان قزوین تاکید و خاطرنشان کرد: قزوین شهدای شاخص زیادی دارد که به نوعی سرمایه های کشور هستند و صاحبان قلم و رسانه ها می توانند با معرفی چنین افرادی به جامعه کمک کنند تا جوانان ما در دام الگوهای تقلبی قرار نگیرند.

کلید واژه ها: