رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

کیفیت کالاهای تولیدی در استان افزایش یابد


31 ارديبهشت, 1398 - 12:58 -- omrani
معاون عمرانی استاندار:

کیفیت کالاهای تولیدی در استان افزایش یابد

معاون عمرانی استانداربا اشاره به اینکه سال ۹۸ از سوی مقام معظم رهبری سال رونق تولید نام گرفته ، تاکید کرد: کیفیت مطلوب کالاها ارتباط مستقیم با رونق تولید دارد و باید تلاش شود تا کیفیت کالاهای تولیدی در استان مطابق ظوابط استاندارد افزایش یابد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

علی فرخ زاد در جلسه کارگروه تخصصی استاندارد سازی و ارتقای کالا و خدمات استان ضمن مهم بر شمردن حمایت از سرمایه گذاران تصریح کرد: نامه ای به تمامی کارگروه ها و کمیسیونها ارسال شده تا نقطه نظرات خود در راستای تسهیل امور سرمایه گذاران را ارائه دهند تا به وسیله آن بتوان در حد اختیارات استان، نقشی موثر در کاهش بورکراسی اداری و تسهیل در امور سرمایه گذاران ایفا کرد.

وی تاکید کرد: حمایت از اشتغال و تسهیل در امور سرمایه گذاران نباید زمینه ساز تولید کالاهای بی کیفیت و غیر استاندارد شود و باید با تولیدکنندگان  وسرمایه گذارانی که ظوابط استاندارد را رعایت نمی کنند، برخورد شود.

 

فرخ زاد رعایت استاندارد در استان را بیشتر در خصوص کالاها دانست و تصریح کرد:در مبادی عرضه و توزیع نیز می بایست تمامی ظوابط استاندارد رعایت شود و بازرسین استاندارد ضمن اعلام مغایرتها مشاوره و آموزش لازم را به افراد بدهند. 

 

وی ادامه داد: با توجه به اینکه نام کارگروه استاندارد سازی و ارتقای کالا و خدمات می باشز، هرچند خدمات حوزه گسترده ای را شامل می شود ، اما باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد در حوزه فرهنگی نیز نیاز است گزارش اقدامات سال گذشته و برنامه سال جاری در جلسه بعد عنوان شود.

 

معاون عمرانی در بخشی دیگر از سخنان خود در خصوص آسانسورها اعلام کرد: برای آسانسورهای عمومی و خصوصی که کاربری های عمومی دارند و نیز آسانسورهای ساختمانهای با اهمیت بالا همچون برجها ، فقط رعایت ظوابط و اصول استاندارد کافی نیست و باید بازدیدهای ادواری و دوره ای نیز از آنها صورت گیرد.

 

وی رعایت استاندارد در وسایل بازی در پارکها را دارای اهمیتی بسزا دانست و گفت: حفظ سلامتی و جان مردم از اولویتهای مهم استان است و برای حلوگیری از حوادث ناگوار ضروری است شهرداری ها،بخشداری ها و دهیاری ها  بازدید مرتب از پارکهای سطح استان را در دستور کار قرار دهند.