رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

شناخت عناصر جمعیتی در برنامه ریزی ضروری است


30 ارديبهشت, 1398 - 12:56 -- روابط عمومی 2
استاندار قزوین:

شناخت عناصر جمعیتی در برنامه ریزی ضروری است

استاندار قزوین با تاکید بر اینکه شناخت عناصر جمعیتی برای برنامه ریزی ضروری است ، گفت: مسائل مربوط به جمعیت فقط با آمار صرف حل نمی شود بلکه این آمار در واقع باید مبنایی برای برنامه ریزی و تصمیم گیری ها باشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

" عبدالمحمد زاهدی"  در همایش پویایی، بالندگی و جوانی جمعیت که به مناسبت روز جمعیت برگزار شد اظهار داشت:این استان به جهت دارا بودن ظرفیت های مختلف، جمعیت مهاجر قابل توجهی دارد که باید برنامه منطبق با ویژگی های هرکدام از اقوام آن تدوین شود.
وی افزود:جمعیت شناسی پایه ای ترین اطلاعاتی است که باید در هر برنامه ریزی به آن توجه کنیم و اگر تحولات را نشناسیم برنامه ها به نتیجه نخواهد رسید.
وی اضافه کرد: وقتی خالص مهاجرت در قزوین منفی بیست هزار است باید چرایی آن را بررسی کرد که به چه علت مهاجران محل سکونت خود را تغییر داده و هم مسائل روانشناختی آن را مورد توجه قرار داد.
زاهدی با تاکید بر اینکه شناخت عناصر جمعیتی برای هر برنامه ریزی ضروری است ، ادامه داد: مسائل ما با آمار صرف حل نمی شود و این آمار در واقع مبنایی برای برنامه ریزی و تصمیم گیری های بعدی است. 
استاندار، موضوع مهاجرت را مساله ای اساسی در تحولات جمعیتی و برنامه ریزی در این زمینه دانست و افزود: صرف نظر از اینکه در خصوص تعداد اقوام مختلف در استان عددهای مختلفی اعلام می شود، این نشان می دهد قزوین ظرفیتی برای پذیرش این تعداد مهاجر داشته است.