رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مطالبات 300 کارگر شرکت فرنخ و نازنخ پرداخت شد


29 ارديبهشت, 1398 - 14:32 -- روابط عمومی 2
سرپرست معاونت اقتصادی استانداری قزوین :

مطالبات 300 کارگر شرکت فرنخ و نازنخ پرداخت شد

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری قزوین گفت: معوقات دستمزد و مطالبات 300 تن از کارگران کارخانجات فرنخ و نازنخ به میزان 80 میلیارد ریال پرداخت شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

منوچهر حبیبی  سرپرست معاونت اقتصادی استانداری قزوین گفت: 450 تن از کارگران شرکت فرنخ و نازنخ بیش از 150میلیارد ریال دستمزد کارگری طلب داشتند که پرداخت مطالبات و تسویه کامل با آنان در حال انجام است.
وی تصریح کرد: پرداخت مطالبات کارگران و تسویه کامل با آنها به دنبال پیگیری کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، مراجع قضایی و همکاری بانک ها در دستور کار قرار گرفته است.
حبیبی با بیان اینکه مطالبات کارگران از دیون ممتاز بوده و در اولویت ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی قرار دارد،اظهار داشت: هم اکنون با کارگرانی که زیر 600 میلیون ریال مطالبه داشتند تسویه کامل صورت گرفته است.
این مسئول، اولویت ستاد اقتصاد مقاومتی استان را حل مشکلات کارگری و افزایش توان معیشتی آنها دانست و یادآور شد: همه مسئولان باید در تلاش باشند تا با تحقق شعار سال مبنی بر رونق تولید، مشکلات و موانع پیش روی کارگران را برطرف کنند.
کارگران شرکت فرنخ و نازنخ که اکنون بخش محدودی از آن فعال است،از اواخر دهه 80 و اوائل دهه 90 شمسی با مشکلات دستمزد معوقه و مطالبات کارگری مواجه بودند.