رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

اصحاب رسانه در خصوص بیماری فشار خون اطلاع رسانی کنند


29 ارديبهشت, 1398 - 14:02 -- روابط عمومی 2
استاندار قزوین تاکید کرد:

اصحاب رسانه در خصوص بیماری فشار خون اطلاع رسانی کنند

استاندار قزوین گفت: رسانه‌های گروهی استان با اطلاع رسانی مناسب در خصوص فشار خون مردم را در جریان این بیماری خاموش قرار دهند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

عبدالمحمد زاهدی  در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان که در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: موضوع فشار خون از بیمارهایی مهمی است که بیشتر مردم از آن خبر ندارند و برای درمان هم اقدام نمی‌کنند.
وی افزود: از فرمانداران انتظار داریم در شهرستان‌ها نیز کارگروه سلامت را تشکیل دهند و فضای تبلیغاتی مناسبی ایجاد شود و رسانه‌های مکتوب، مجازی و رسانه ملی روی موضوع فشار خون کار کنند و اطلاع رسانی مناسب داشته باشند تا مردم مطلع شوند.
استاندار قزوین تصریح کرد: یک نماینده از سوی استاندار در ستاد تعیین می‌شود و همه دستگاه‌های اجرایی کمک کنند تا خطر فشار خون گفته شود.
وی بیان کرد: موضوع مصرف دخانیات در استان نگران کننده است و در شورای سلامت باید این موضوع دنبال شود و به عنوان یک آسیب و معظل اجتماعی مورد تاکید قرار گیرد.
استاندار یادآور شد: سیگار مقدمه اعتیاد است که باید بویژه در سنین نوجوانی و جوانی جدی گرفته شود.
زاهدی در خصوص مداخلات غیر علمی در حوزه سلامت هم گفت: این دخالت فقط در عطاری‌ها نیست بلکه همه مردم عادت دارند در امور پزشکی و تجویز دارو دخالت کنند و این ایراد به همه وارد است.
وی گفت: طب اسلامی در دین نداریم اگر این گونه بود پس چرا عده‌ای برای درمان به انگلیس و آمریکا و سایر کشورها می‌روند لذا به نظر می‌رسد عنوان این مسئله برای عده‌ای سودآور است.
استاندار قزوین تصریح کرد: فعالیت عطاری‌ها و دکتر علفی ها باید ساماندهی شود و اگر قانون اجازه می‌دهد دانشگاه پزشکی دخالت کند و اگر قانون در این زمینه ساکت است به وزارتخانه پیشنهاد دهیم تا کنترل بیشتری در این مورد صورت گیرد.
وی اظهار امیدواری کرد با اطلاع رسانی مناسب از سوی رسانه‌ها بتوان بیماری فشار خون را در استان قزوین کنترل کرد.
در این جلسه با تست فشار خون از زاهدی استاندار قزوین طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در استان قزوین کلید خورد.
این طرح از ۲۸ اردیبهشت تا ۱۵ تیرماه در استان با آزمایش فشار خون افراد بالای ۳۰ سال اجرا می‌شود.