رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

دستگاه های اجرایی از طرح شکایت علیه یکدیگر در محاکم قضایی پرهیز کنند


10 بهمن, 1397 - 20:03 -- روابط عمومی 3
حبیبی سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری

دستگاه های اجرایی از طرح شکایت علیه یکدیگر در محاکم قضایی پرهیز کنند

حبیبی سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری گفت:دستگاه های اجرایی از طرح شکایت علیه یکدیگر در محاکم قضایی پرهیز کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

منوچهر حبیبی  در نشست مدیرانی استانی با موضوع تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات افزود: طرح شکایت از سوی دستگاه های اجرایی در محاکم قضایی هزینه بر است و این موضوع نه تنها خلاف قانون است بلکه از طریق دیوان محاسبات در مجلس شورای اسلامی قابل پیگیری است.

وی اضافه کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید در امورات مختلف از مشاوره کارشناسان حقوقی در دستگاه مربوطه استفاده کنند و باید اذعان کرد نبود اطلاع از قوانین موجود ما را از اهداف سازمانی دور می کند. 
حبیبی با بیان اینکه همه ما به طور مستمر نیازمند آموزش هستیم، اظهار داشت: اطلاع از قوانین و آموزش از طریق مطالعه برای مدیران از اولویت بالایی باید برخوردار باشد.
این مسئول گفت: آموزش باعث به روز کردن اطلاعات می شود و مدیران با آموزش محوری از ضرر و زیان های سازمانی مصون خواهند بود.
حبیبی در ادامه به رکن اصلی قانون مداری در جامعه اشاره کرد و گفت: حکومت اسلامی بر مبنای قانون است و بنا بر فرمایش امام راحل (ره) قانون باید محور جامعه و فصل الخطاب باشد تا نظم در کشور حاکم شود چرا که در غیر این صورت مملکت دچار مشکلات بسیاری خواهد شد.
این مسئول همچنین در بخش دیگری از صحبت های خود خاطرنشان کرد: برای ریشه کن کردن فساد در جامعه باید قانون محوری در بدنه اجتماعی گسترش یابد و بدون وجود قانون از سایه عدالت خبری نیست.
حبیبی اظهار داشت: اگر خواستار رضایت عموم جامعه و شفاف سازی و اتاق شیشه‌ای در جامعه هستیم باید کارهای ما تحت نظارت قانون و بر اساس قانون محوری باشد. 
سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری قزوین در پایان خاطرنشان کرد: جشن چهل سالگی انقلاب در راه است و باید این جشن را به کوری چشم دشمن با شکوه تر از سال های گذسته برگزار کنیم.
حبیبی یادآور شد: دهه فجر امسال عید ویژه انقلاب است و این ایام بزرگ و با شکوه را همه در کنار یکدیگر جشن خواهیم گرفت.