رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

در بازآفرینی محلات ناکارآمد شهری نباید جزیره ای عمل کرد


28 آبان, 1397 - 15:02 -- روابط عمومی 3
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار قزوین:

در بازآفرینی محلات ناکارآمد شهری نباید جزیره ای عمل کرد

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار قزوین گفت:در بازآفرینی محلات ناکارآمد و فرسوده شهری نباید جزیره ای عمل کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"علیرضا آشناگر " در جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی بازآفرینی شهری استان افزود: باید بخشی از اعتبارات عمرانی شهرداری ها به حوزه بازآفرینی شهری اختصاص یابد تا شاهد حجم بیشتری از خدمات رسانی به محلات دارای بافت فرسوده و ناکارآمد باشیم.

وی اظهار داشت: هدف اصلی ما از اجرای طرح های بازآفرینی شهری افزایش نشاط در بین شهروندان و همچنین رفع آسیب های اجتماعی و فرهنگی است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین با اشاره به لزوم تقویت اعتبارات مربوط به حوزه های فرهنگی، اظهار داشت: بودجه ای که برای طرح های فرهنگی و اجتماعی تنظیم شده کمتر از سه درصد است که این رقم باید حداقل به 10 درصد افزایش یابد.

این مسئول بیان کرد:در خیلی از محلاتی که نیازمند اجرای طرح های بازآفرینی شهری هستند امکان اجرای طرح های بزرگ وجود ندارد و برای این محلات باید طرح های کوچک فرهنگی و ورزشی را پیش بینی و اجرا نمود بنابراین نباید به بهانه نبود مکان مناسب از این کار صرف نظر کرد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: برای بازآفرینی محلات فرسوده و ناکارآمد شهری نباید جزیره ای عمل کرد بلکه باید کارها را در قالب یک سند جامع پیش برد.

وی تاکید کرد : باید از ظرفیت جوانان خلاق و نخبه ساکن در بافت های ناکارآمد برای بهبود وضع این مناطق بهره گرفت، در شهر قزوین محله هادی آباد در اولویت اجرای طرح های بازآفرینی شهری قرار دارد و باید دستگاه های ذیربط از ظرفیت های خود به منظور اجرای هرچه بهتر این طرح استفاده کنند.

آشناگرگفت:  بافت نامتراکم محلاتی چون هادی آباد در برابر زلزله چندان مقاوم نیست و باید برای کاهش آسیب های احتمالی راهکارهای لازم در شورای تامین ارایه و تصمیم مناسبی اتخاذ شودوباید مهارت آموزی به ساکنان این محله نیز در جهت شکوفایی استعداد افرادی که نیازمند آموزش حرفه هستند، مورد توجه قرار بگیرد.