رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

بخشداران،فضای سیاسی و اقتصادی کشور را رصد کنند/دفاع از حقانیت نظام و دولت،وظیفه بخشداران است


11 مهر, 1397 - 23:31 -- اداره کل روابط عمومی
معاون سیاسی و اجتماعی استانداری قزوین:

بخشداران،فضای سیاسی و اقتصادی کشور را رصد کنند/دفاع از حقانیت نظام و دولت،وظیفه بخشداران است

معاون سیاسی و امنیتی استاندار: بخشداران،فضای سیاسی و اقتصادی کشور را رصد کنند/دفاع از حقانیت دولت،وظیفه بخشداران است

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،


علیرضا آشناگر در همایش بخشداران استان که در استانداری برگزار شد بیان داشت:نشست با بخشداران به منظور هماهنگی و دریافت نظرات و اتخاذ راهکار با هدف پیگیری مسایل و مشکلات مناطق و نواحی مختلف استان می باشد و لازم است این نشست ها به صورت فصلی برگزار و مدیران دستگاه های مرتبط با مسائل بخش ها نیز به این جلسات دعوت شوند . 
وی افزود:بخشداران ؛نمایندگان و مجریان سیاست های دولت در مناطق هستند وباید به تبیین و تشریح مواضع دولت بپردازند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار با بیا اینکه" بخشدارن وضعیت کشور را از نظر اقتصادی و سیاسی مورد رصد قرار بدهند." تصریح کرد:شرایط  کشور حساس است و این شرایط باید به درستی درک و توقعات از دولت  معقول و منطقی شود و این ماموریت بخشداران است که بتوانند فضا را به درستی برای مردم تشریح و بازگو کنند.
آشناگر افزود:پس از خروج امریکا از برجام عملیات تخریبی علیه جمهوری اسلامی صورت گرفت و علی رغم پای بندی ایران به این توافق که مورد تایید شورای امنیت نیز می باشد، امریکا از برجام خارج شد که التهاباتی را در حوزه اقتصادی بوجود آورد. 
وی گفت:امسال در چهل سالگی انقلاب قرار داریم که دشمنان به دنبال نا امید کردن مردم و نا کارامد جلوه دادن نظام هستند تا شاهد مسائل و مشکلات جدی اقتصادی و اجتماعی باشیم که برای مقابله با این وضعیت باید تدابیری اندیشیده شود. 
معاون استاندار ادامه داد:خالی کردن عقبه نظام و تخریب عمق استراتژیک، اختلاف افکنی قومی ،زبانی و منطقه ای از دیگر توطئه های دشمن می باشد و ابزار های مختلفی نیز برای این منظور بکار می بندند .حتی بعداز خروج از برجام دنبال این بودند که ایران را به دوران قبل از برجام برگردانند که دقیقا نتیجه عکس گرفتند و جایگاهی ایران در دنیا ارتقا یافت و امریکا در شورای امنیت تنها ماند.
آشناگر افزود:دیوان لاهه هم  پس از ان به حقانیت جمهوری اسلامی رای داد و باید برای پاسخگویی به شورای امنیت برود ودر هر صورت نتیجه به نفع جمهوری اسلامی است.
معاون سیاسی استاندار با اشاره به ماموریت های بخشداران در شرایط فعلی اظهار داشت: بخشداران باید نسبت به رصد فضای سیاسی و اقتصادی کشور حساس شده و بر اساس سیاست های دولت حرکت کنند.
وی خطاب به بخشداران افزود: با مردم ارتباط داشته باشید و از حقانیت نظام و دولت دفاع کنید چون مصوب و عامل مشکلات اقتصادی بوجود آمده ،دولت جمهوری اسلامی نیست.
معاون استاندار گفت: با مردم صادقانه صحبت کنیم تا مردم بدانند که  علت شرایط ایجاد شده ،دشمن است که به دنبال ناکارامدی نظام است .
وی افزود:در تریبون ها از حقانیت دولت دفاع کرده و با گروه های مرجع و از جمله روحانیت که در بین مردم نفوذ دارند تعامل و ارتباط داشته باشید  کنید و گزارش های خود را به شکل مستند و مستدل ارائه کنید.
آشناگر بیان داشت: وظیفه انقلابی بخشداران این است که با تمام قدرت از نظام و ارزش های انقلاب دفاع کنند و در این راستا گفتگو یکی از ابزار های خوبی است برای بررسی و حل بسیاری از مشکلات در تعامل با گروه های مختلف می توان از آن استفاده کرد . 
وی افزود:باید به گونه ای رفتار کنیم که منافع ملی کشور بر منافع جناحی و سیاسی ارجعیت داشته باشد . 
وی گفت:بخشداران نماینده هیئت وزیران هستند که باید با قدرت در مسائل بخش وارد شوند با رعایت سلسه مراتب هماهنگی های لازم را با فرمانداران داشته باشند . 
آشناگر اظهار داشت:شما بخشداران بعنوان نماینده دولت مجری سیاست های دولت و مسئول امنیت بخش هستید و در این خصوص  لازم است  که با دستورالعملها و قوانین اشنایی داشته باشید.
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار بیان کرد:لازم است بخشداران در خصوص توسعه روستاهها  والگو های توسعه مطالعه داشته باشند و با منطق و اشرافیت به قانون مشکلات را در حوزه های روستایی بررسی و بر طرف کنند .
وی افزود:نشست با شورا ها،نخبگان و ریش سفیدان بخش در دستور کار بخشداران باشد و به مسائل اجتماعی و فرهنگی نیز توجه بیشتری داشته باشید تا سرمایه های اجتماعی بخش حفظ و تقویت شود.
گفتنی است در ابتدای این جلسه بخشداران مناطق مختلف به بیان پاره ای از مسائل و مشکلات بخش ها،انتظارات ،نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.