رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

یادوارهای شهدا در شهرستان ها با مسئولیت فرمانداران برگزار می شود


30 خرداد, 1397 - 15:26 -- اداره کل روابط ...
معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار:

یادوارهای شهدا در شهرستان ها با مسئولیت فرمانداران برگزار می شود

ضرورت تبیین فرهنگ ایثار و شهادت برای نسل جوان توسط مدیران
معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار گفت: برگزاری یادواره های شهرستان ها بر عهده فرمانداران بوده که باید اهتمام ویژه ای در این زمینه داشته باشند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

" علیرضا آشناگر" ساعتی پیش در جلسه شورای برنامه ریزی یادواره شهدای شهرستانهای استان که در استانداری قزوین برگزار شد با بیان این مطلب،افزود: فرمانداران به عنوان رئیس شورای برنامه ریزی باید تمامی برنامه های کنگره شهدای استان را در مناطق خود پیاده کرد و هماهنگی های لازم را نیز در این زمینه انجام دهند.
معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار ادامه داد: هدایت جلسات شورای برنامه ریزی و تطبیق آن با برنامه های استان، برگزاری یادواره ها در سطح شهرستان ها و تلاش برای جذب اعتبار برای برگزاری رویداد بزرگ یادواره شهدا از جمله وظایف فرمانداران در این خصوص دانست.
آشناگر بیان کرد: مسئولان و مدیران دستگاه ها انتقال فرهنگ دفاع مقدس و جنگ تحمیلی را رسالت مهم خود دانسته تا جوانان و نسل جدید با این فرهنگ آشنا و شاهد نهادینه شدن این فرهنگ رفیع در جامعه باشند.
آشناگر یادآور شد: بررسی و ارزیابی عملکرد دستگاه ها در خصوص برگزاری کنگره از جمله وظایف دیگر فرمانداران بوده که به طور حتم باید در این زمینه فعال باشند.
آشناگر ادامه داد: کرد: 6 ماه قبل از برگزاری اجلاسیه، فضای استانی در این راستا باید آماده شده و از ظرفیت تمامی دستگاه ها و نهادها در این زمینه نیز بهره برداری صورت گیرد.
وی درخصوص برگزاری کنگره سه هزار شهید قزوین که درآبان ماه  سالجاری برگزار می شود نیز گفت:برگزاری کنگره شهدای استان به عنوان یک رویداد فرهنگی از اهمیت زیادی برخوردار است.
وی تاکید کرد: فضاسازی کنگره شهدا از هفته دولت در سطح استان آغاز شود و در شهرستان ها نیز این امر بر عهده ی فرمانداران است.
معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندارافزود: تکریم  و دیدار خانواده های شهدا از سوی مدیران یک امر مهمی است که بایستی مورد توجه قرار گیرد و مستند سازی اقدامات انجام شده هم در شهرستان ها برعهده فرمانداران خواهد بود.
آشناگر ادامه داد: طرح های المان ها تا دوهفته آینده نهایی و به دبیرخانه اعلام گردد و برای فضاسازی نیز از ظرفیت مدارس استفاده گردد.
دبیر کل ستاد برگزاری کنگره سه هزار شهید استان نیز در این جلسه اظهار داشت: این کنگره به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی استان و با هدف پاسداشت ایثارگری و رشادت شهدا برگزار می شود.
سرهنگ ابوالفضل طاهرخانی یادآور شد: زمان برگزاری کنگره سه هزار شهید استان از 20 تا 24 آبان ماه قطعی شده و باید تمامی دستگاه های آمادگی لازم را برای برگزاری آن داشته باشند.