رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

از ظرفیت شبکه های اجتماعی برای پیشگیری از سرقت استفاده شود


9 اسفند, 1396 - 14:31 -- اداره کل روابط عمومی
معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین تاکید کرد:

از ظرفیت شبکه های اجتماعی برای پیشگیری از سرقت استفاده شود

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین تاکید کرد:از ظرفیت و ضریب نفوذ شبکه های اجتماعی برای پیشگیری و مبارزه باسرقت استفاده شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

علیرضا آشناگر در نشست کمیسیون نحوه پیشگیری و مقابله با سرقت افزود: ضریب نفوذ شبکه های اجتماعی بسیار بالا است و می توان از ظرفیت های آنها و همچنین سمن های اجتماعی فعال در این زمینه برای آموزش و آگاه سازی مردم در خصوص مقابله و پیشگیری از سرقت استفاده کرد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین، آموزش مردم را اساس پیشگیری و مقابله با سرقت دانست و گفت: رسانه ها باید مردم را نسبت به شیوه های جدید این موضوع آشنا کنند.
وی اضافه کرد: صدا و سیما باید با تهیه برنامه های مناسب در ایام پیش از سال نو و تعطیلات نوروز در زمینه پیشگیری و مقابله با سرقت به طور جدی اقدام کند.
آشناگر ادامه داد: در آستانه فرا رسیدن نوروز به منظور مقابله با هرگونه سرقت، ایست و بازرسی ها فعال تر و همچنین نظارت و کنترل بر مراکز خرید و تجاری باید تقویت شود.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین همچنین گفت: براساس آمارهای دریافت شده امسال هم در کاهش وقوع سرقت ها و هم کشف آنها، عملکرد خوبی را در سطح استان داشته ایم که این رویه باید تداوم یابد.
وی با اشاره به مصوبه پیشگیری از سرقت شورای عالی امنیت ملی در سه دوره کوتاه، میان و بلندمدت،اضافه کرد: تدوین این برنامه ها باید کمی دنبال شده و اعتبارات مربوط به آن نیز باید جذب شود.
معاوان سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین همچنین گفت: درباره سرقت از طلافروشی ها و بانک ها و یا سرقت های مسلحانه تجهیزات اولیه مانند دوربین در شناسایی و برخورد با سارقان بسیار مهم است و مدیران این اماکن باید نسبت به نصب تجهیزات کنترلی اقدام کنند در غیر این صورت باید مسئولیت های مربوطه را بپذیرند.
در این نشست نمایندگان نیروی انتظامی و فرمانداری های قزوین گزارشی از اقدامات خود در ایام پایان سال در حوزه مقابله با سرقت ارایه کردند.