رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ضرورت اطلاع رسانی از آثار مخرب مصرف مشروبات الکلی توسط رسانه ها


3 اسفند, 1396 - 11:22 -- اداره کل روابط ...
تاکید معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار:

ضرورت اطلاع رسانی از آثار مخرب مصرف مشروبات الکلی توسط رسانه ها

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار بر ضرورت اطلاع رسانی آثار مخرب مصرف مشروبات الکی به مردم توسط رسانه ها تاکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

علیرضا آشناگر روز پنجشنبه در نشست کمیته پیشگیری و مقابله با مشروبات الکلی که در استانداری قزوین برگزار شد،افزود: باید از تمامی ظرفیت ها با فرهنگ سازی برای مقابله با مصرف مشروبات الکلی به ویژه در مدارس و دانشگاه ها اقدام کرد.
این مسئول همچنین گفت: دستگاه های متولی همچنین باید برنامه های مداخله ای با همکاری آموزش و پرورش را در مقابله با این معضل تدارک ببینند.
وی افزود: پایه آموزش و فرهنگ سازی در این زمینه باید از مدارس آغاز شود و البته از آموزش دانشجویان نیز در این خصوص نباید غفلت کرد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: مشروبات الکی آثار نامناسبی بر جسم و روان اشخاص دارد و اگر با دانشجویان و دانش آموزان در این زمینه صحبت شود، در کاهش مصرف موثر خواهد بود.
وی ادامه داد:باید کمک های مالی لازم برای مربیان و متولیان آموزش در مدارس و مراکز فرهنگی پیش بینی و اختصاص یابد تا هم دانشجویان و دانش آموزان از آموزش های مربوط به آثار مخرب مصرف مشروبات الکی بهره مند شوند.
آشناگر خاطرنشان کرد: مصرف مشروبات الکلی موجب ایجاد مفسده در جامعه می شود و باید همسو با اعتیاد برای مقابله با آن اقدام کرد.
وی افزود: وجود 50 روانشناس در دانشگاه علوم پزشکی ظرفیت بسیار خوبی برای سالم سازی استان از مصرف مشروبات الکی است که حتما باید از آن استفاده کرد.