رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

خانه احزاب در استان تشکیل می شود


3 اسفند, 1396 - 09:58 -- اداره کل روابط ...
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در دیدار با اعضای حزب اعتدال و توسعه قزوین:

خانه احزاب در استان تشکیل می شود

بهره مندی از توانمندی های بانوان و جوانان در پست های مدیریتی افزایش خواهد یافت
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در دیدار با اعضای حزب اعتدال و توسعه قزوین گفت: خانه احزاب به عنوان یک ضرورت، در استان تشکیل می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"علیرضا آشناگر" چهارشنبه شب در دیدار با اعضای حزب اعتدال و توسعه شاخه قزوین که در محل دفتر این حزب تشکیل شد، با بیان این مطلب افزود: احزاب تخربه های خوب و موفقی دارند و استان را خوب می شناسند برای تبادل نظر در امور مختلف نشست با احزاب و گروههای سیاسی استمرار خواهد داشت.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ادامه داد:در جامعه ی امروز بشدت نیازمند گفت و گو هستیم و برای پیشرفت استان در جنبه های مختلف نظرات احزاب در برنامه ریزی ها بسیار مثمر ثمر خواهد بود.
آشناگر بر ضرورت تحقق توسعه ی سیاسی در استان تاکید کرد و افزود: تحزب یکی از ضروریات لوازم توسعه سیاسی است و در این راستا می بایست نهادهای سیاسی فراگیر ایجاد گردد.
معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار ادامه داد: باید به توسعه ی سیاسی باور داشته باشیم  ودر رقابت سیاسی نیل به تصاحب قدرت را درجامعه به رسمیت بشناسیم و برای این امر می بایست زمینه رقابت در جامعه فراهم گردد و نهادهای سیاسی و اقتصادی فراگیر نیز تشکیل گردد.
آشناگر تاکید کرد:با تشکیل نهادهای سیاسی و اقتصادی تحقق توسعه در حوزه های سیاسی و اقتصادی نیز قطعی خواهد بود و توزیع ثروت و قدرت متناسب خواهد شد و به دنبال این امر اعتماد بین دولت و مردم نیز به عنوان سرمایه اجتماعی تقویت خواهد شد.
وی تقویت اعتماد بین مردم و دولت را لازمه ی جامعه ی امروز اعلام کرد و افزود: عدم اعتماد به مرور ایجاد می شود ولی با تلاش دولت و همراهی احزاب می توان از این امر جلوگیری کرد تا اعتماد به عنوان یک امر ضروری تقویت گردد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود دولتی نبودن احزاب،توجه به عضوگیری فراگیر و کادر سازی را از مواردی برشمرد که از سوی احزاب و گروه های سیاسی بایستی مورد توجه قرار گیرد.
ایشان در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر توجه به شایسته سالاری در اعطای مسئولیت ها، ادامه داد: شایستگی بانوان و جوانان در اعطای پست های مدیریتی زیاد است و بهره مندی از ظرفیت ها و توانمندی های آنها در پست های مدیریتی و تصمیم گیری افزایش خواهد یافت و در این راستا می بایست محدودیت های فرهنگی و اجتماعی مرتفع گردد.
آشناگر بر ضرورت فعالیت مستمر احزاب استان تاکید کرد و افزود: فعالیت احزاب نباید موسمی و منحصر به زمان انتخابات باشد بلکه بایستی شاهد استمرار و دائمی بودن فعالیت احزاب در استان باشیم تا تحزب تقویت گردد.
معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار بیان کرد:کار حزبی از لوازم تحقق دموکراسی است و احزاب به کارکردهای حزبی بایستی اعتقاد داشته باشند و کادرسازی کنند تا از آسیب ها به دور باشند.
آشناگر کادرسازی در احزاب را امر مهمی اعلام کرد و افزود:یکی از وظایف دولت در استانها کادرسازی است و احزاب می بایست دولت را در این امر یاری کنند و در عین حال نیز نقد منصفانه داشته باشند تا دولت در اجرای برنامه های خود بیش از پیش موفق گردد.
آشناگر افزود: تیم های جدید مدیریتی می بایست آموزش داده و تربیت شوند تا مسئولیت ها به نسل جدیدتر سپرده شود و احزاب می توانند انتخاب مدیران را از بین افراد توانمند و بر اساس شاخص های تدوین شده برعهده گیرند و اراده دولت نیز بر این امر است.
در این جلسه دبیر و اعضای حزب اعتدال و توسعه شاخه قزوین به بیان نظرات، پیشنهاده و مطالبات خود پرداختند.