رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ضرورت توجه به مناطق حاشیه ای و کم برخوردار بر اساس مطالبات مردم


2 اسفند, 1396 - 10:49 -- اداره کل روابط ...
معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار؛

ضرورت توجه به مناطق حاشیه ای و کم برخوردار بر اساس مطالبات مردم

دستگاههای اجرایی و فرمانداران در ارتقاء شاخص های فرهنگی و سلامت مناطق حاشیه ای و کم برخوردار بکوشند
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بر ضرورت توجه به مناطق حاشیه ای و کم برخوردار بر اساس مطالبات مردم تاکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"علیرضا آشناگر" پیش از ظهر امروز در جلسه کارگروه تخصصی ارتقاء اجتماعی و فرهنگی و سلامت ستاد بازآفرینی شهری استان که در سالن جلسات دفتر استاندار برگزار شد با بیان این مطلب افزود: مناطق حاشیه نشین و منفصل شهری جزء شهر هستند و می بایست مورد توجه مدیران دستگاهای اجرایی در توزیع امکانات فرهنگی و ورزشی قرار گیرند.
معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار ادامه داد: نگاه دستگاههای اجرایی به این نوع مناطق با بی توجهی همراه بوده است و از اینکه پیشرفتی تاکنون در این خصوص صورت نگرفته موجب نگرانی است.
آشناگر با بیان اینکه توجه به آموزش و فرهنگ سازی در مناطق کم برخوردار یک امر مهم و ضروری است، ادامه داد:توزیع امکانات فرهنگ و ورزشی می بایست بطور عادلانه در استان انجام شود و تلاش در راستای ارتقاء شاخص های فرهنگی و سلامت نیز در مناطق کم برخوردار یک ضرورت اجتناب ناپذیر می باشد که بایستی مورد توجه مدیران و برنامه ریزان قرار گیرد.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار ادامه داد: فرمانداران نیز در خصوص فعال کردن کمیته های انطباق می بایست اقدامات موثری در سطح شهرستان ها انجام دهند تا مطالبات مردم نیز در رابطه با امکانات فرهنگی و ورزشی در مناطق حاشیه تامین گردد.
آشناگر با بیان اینکه دستگاههای اجرایی می بایست برنامه های مداخله ای در این مناطق داشته باشند،در ادامه افزود: بعضا این مناطق جزو بافت پرتراکم شهری هستند که با توجه به عدم حضور نیروهای امنیتی و انتظامی با مسایل و مشکلات اجتماعی مواجه می باشند.
معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار بر ضرورت جلب مشارکت مردم در این خصوص تاکید کرد و افزود: از توان و ظرفیت سازمان های مردمی برای انجام اقدامات فرهنگی  در مناطق حاشیه نشین و کم برخوردار می بایست بطور موثری استفاده شود زیرا جلب مشارکت مردم باعث بهتر شدن روند اقدامات و حل مشکلات و مسایل اجتماعی خواهد شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود  بر تاثیر غیر قابل انکار شهرداری های استان نیزبر تلاش در توزیع عادلانه امکانات فرهنگی و ورزشی در مناطق شهری استان نیز با هدف جلب رضایت مردم تاکید کرد.
در این جلسه حاضرین به ارایه نظرات و پیشنهادهایی پرداختند.