رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

بازدید معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار از مرکز توسعه خدمات اجتماعی (مرکز میان راهی)


11 بهمن, 1396 - 11:04 -- اداره کل روابط ...

بازدید معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار از مرکز توسعه خدمات اجتماعی (مرکز میان راهی)

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار و مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی از حوزه مدیریت توسعه خدمات اجتماعی شهرداری (گرم خانه میان راهی ) که مامنی برای افراد بهبود یافته از چنگال اعتیاد است بازدید و از نزدیک با این نجات یافته به گفتگو پرداختند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"علیرضا آشناگر" در این بازدید ضمن تقدیر و تشکر از متولیان مرکز توسعه خدمات اجتماعی ،  اعتیاد را  جرثومه فساد و ضرورت مقابله با آن را از اهّم اهداف دولت دوازدهم برشمرد.
 ایشان همچنین از نزدیک به گفتگو با بهبودیافتگان از دام اعتیاد پرداخته و عزم راسخ آنان را در نبرد با اعتیاد ستود و از مسولین مرکز خواست تا امکانات و تجهیزات بیشتری را در اختیار آنان قرار دهند.
در این بازدید مریم بیدخام مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری نیز شرح مبسوطی از تاسیس و راه اندازی مرکز توسعه خدمات اجتماعی ارائه نموده و کم و کاستی های مرکز مزبور را برشمرد و خواهان مشارکت تمام دستگاه های اجرایی در تجهیز این مرکز شد.
ایشان فضای جغرافیایی مرکز مزبور را ناکافی دانست و خواستار در اختیار قرار دادن فضای دیگری  در کنار این مرکز جهت ساماندهی بهبودیافتگان شد.
 بیدخام تاسیس و راه اندازی مرکز توسعه خدمات اجتماعی ویژه بانوان را نیز ضروری دانست و تاکید کرد: از جمله مسائلی که سخت مطمح نظر دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری است راه اندازی مرکزی ویژه بانوان است.
در ابتدای این بازدید مرتضی رحمانی مدیر توسعه خدمات اجتماعی پروسه و فرایند انجام وظیفه این  مجموعه را تشریح نمودند  و اذعان داشت : افراد کارتن خواب بدلیل  برودت هوای  سرد  و نداشتن سرپناه و اسکان ، توسط عوامل انتظامی مستقر در این حوزه ، طی حکمی ازسوی معاونت محترم دادستانی در این مکان اسکان داده می شوند .
ایشان افزودند "تیم گشتی  این حورزه  به صورت شبانه روزی نسبت  به شناسایی  و جمع آوری  افراد معتادین متجاهر و کارتن خواب های پراکنده در شهر  اقدام  و به این حوزه جهت اسکان موقت انتقال داده  می شوند. وی افزود: علیرغم جمع آوری متکدیان و معتادین متجاهر و انتقال آنها  به کمپ های ماده 16  این مرکز به صورت شبانه روزی آماده پذیرش افراد بی سرپناه ، بی خانمان ، کارتن خواب به همراه یک وعده غذا و امکانات رفاهی و کلاسهای آموزشی  می باشد.
 ایشان در پایان افزود : چنانچه همشهریان محترم در سطح شهر این افراد را مشاهده نمودند با شماره تلفن 33354020 و یا با سامانه 137 شهرداری  تماس برقرار نمایند تا عوامل گشت سیار این مرکز  نسبت به  جمع آوری و اسکان آنان اقدام نمایند.