رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

فضای دهه فجر به سمت افزایش نشاط اجتماعی سوق داده شود


4 بهمن, 1396 - 08:48 -- اداره کل روابط عمومی
تاکید معاون سیاسی و امنیتی استانداری قزوین:

فضای دهه فجر به سمت افزایش نشاط اجتماعی سوق داده شود

تاکید معاون سیاسی و امنیتی استانداری قزوین در جمع فرمانداران و بخشداران :فضای دهه فجر به سمت افزایش نشاط اجتماعی سوق داده شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

علیرضا آشناگرمعاون سیاسی و امنیتی استانداری قزوین درهمایش فرمانداران و بخشداران استان در سخنانی بیان داشت: فضای استان در دهه فجر باید به سمت نشاط اجتماعی سوق داده شود و در این راستا از ظرفیت سازمان های مردم نهاد استفاده کرد.
وی افزود:دهه فجر فرصت مناسبی برای تبیین عملکرد دولت یازدهم از سوی مدیران،فرمانداران و بخشداران است
معاون سیاسی و امنیتی استانداری قزوین گفت:دولت یازدهم وعده هایی به مردم داد که با اقبال گسترده مردم مواجه شد و پس از چهار سال با داوری و ارزیابی مجددی که از کارنامه دولت داشتند دولت توانست نمره قبولی خود را از مردم بگیرد.
آشناگر ادامه داد: در دولت های نهم و دهم کشور تورم بالای 40 درصد را تجربه کرد و رشد اقتصادی منفی و رکود تورمی بر فضای اقتصادی کشور حاکم بود و علاوه بر آن تحریمهای ظالمانه بر کشور تحمیل شده بود.
وی افزود: در چنین فضایی جهان غرب با اختلافات گسترده ای که پیرامون انرژی هسته ای با کشور پیدا کرده بود توانسته بود کشور را در تنگنای اقتصادی قرار بدهد و التهاب و بی برنامه گی بر کشور سایه انداخته بود.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری قزوین خاطرنشان کرد: با روی کار آمدن دولت یازدهم تورم تک رقمی شد،نرخ رشد اقتصادی افزایش یافت و در حوزه سیاست خارجی با تدابیر و رهنمودهای مقام معظم رهبری و تیم مذاکره کننده ،اختلافات ایران با کشورهای غربی پیرامون مساله هسته ای کشور در قالب برجام حل و فصل شد.
آشناگر افزود: اگرچه باید اذعان کرد بدعهدی آمریکا در این خصوص مشکلاتی را به بار آورد که اگر این بدعهدی وجود نمی داشت شاهد نتایج بهتر و بیشتری از برجام بودیم.
وی گفت: در حال حاضر در دولت دوازدهم نیز رکود را پشت سرگذاشته و وراد مرحله رونق اقتصادی شده ایم .
معاون سیاسی و امنیتی استانداری قزوین خاطرنشان کرد: در حال حاضر همه باید کمک کنیم دستاوردها و خدمات دولت که بواقع خدمات نظام است برای مردم تبیین و اطلاع رسانی شود و از شیوع هرگونه یاس و ناامیدی در جامعه پیشگیری شود.
آشناگر عنوان کرد: تبیین سیاست ها و برنامه های دولت،ارتقای سطح امیدواری مردم و بیان شرایط و محدودیت های دولت جزو مانیفست فرمانداران و بخشداران در دوره جدید است
معاون سیاسی و امنیتی استانداری قزوین خاطرنشان کرد:تعامل و گفت و گو با نمایندگان گروه های اجتماعی،سیاسی و فرهنگی باید در دستور کار فرمانداران و بخشداران باشدو از قهر با گروه ها پرهیز شود
وی تصریح کرد:فضای سیاسی کشور باید تلطیف و نزاع ها و تنش ها،جای خود را به رقابت های سالم سیاسی بدهد
آشناگر عنوان کرد :آسیب های اجتماعی یک تهدید جدی برای کشور محسوب می شود لذا بررسی علل و عوامل این ناهنجاریها و چاره اندیشی برای ساماندهی،پیشگیری و کنترل این مسائل باید به جد در دستور کار فرمانداران و بخشداران قرار بگیرد.
معاون استاندار با تاکید بر توجه به مطالبات شهروندان خاطرنشان کرد:موضع فرمانداران و بخشداران نسبت به شوراها و شهرداری ها باید موضع هدایتی،حمایتی و پدرانه باشد و از هرگونه نگاه و برخورد سیاسی  اجتناب شود