رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

قانون مداری و شایسته سالاری محور فعالیت خواهد بود


6 دى, 1396 - 19:06 -- اداره کل روابط عمومی
معاون سیاسی، امنیتی استانداری قزوین:

قانون مداری و شایسته سالاری محور فعالیت خواهد بود

معاون سیاسی، امنیتی استانداری قزوین گفت: قانون مداری، شایسته سالاری و تقویت تشکلهای مردمی و احزاب در دوره مدیریت جدید مورد توجه قرار خواهد گرفت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

علیرضا آشناگر در نشست شورای اداری که در استانداری قزوین برگزار شد، افزود: با تجربه 31 ساله خود در استان های مختلف امیدوارم در این سمت خدمت رسان شایسته ای به مردم قزوین باشم.
وی اضافه کرد: قزوین از نظر شاخص توسعه یافتگی و از نظر توسعه انسانی جایگاه ویژه و خوبی در سطح کشور دارد و از نظر صنعتی بودن استان ویژه ای است.
آشناگر افزود: قزوین با داشتن شهرهای مختلف صنعتی موقعیت خوبی در اقتصاد کشور دارد و از لحاظ تعداد واحدهای صنعتی فعال جایگاه چهارم کشور را دارد که همین مساله وظایف مدیران استان را دشوار می کند.
وی افزود: باید تلاش کنیم تا این موقعیت پایدار بماند چون قزوین استان خاصی است و باید با به کارگیری تمام توان خود بتوانیم شاخص های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی انرا را ارتقا دهیم.
آشناگر در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: نخستین تاکید ما محوریت قانون در تعاملات سازمانی است و باید قبول و باور داشته باشیم و به آن احترام بگذاریم چرا که اگر قانون حاکم نباشد رانت، انحصار طلبی و فساد حاکم می شود.
وی همچنین گفت: اگر قانون حاکم شود می توانیم به داشتن جامعه سالم و پیشرفت نسل آینده امیدوار باشیم.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین ادامه داد: از نقد به خصوص نقد دولت و نهاد قدرت استقبال می کنیم و این را به عنوان نه یک شعار بلکه رویه اجرایی دنبال خواهیم کرد و امیدواریم همه مسئولان به ما در این زمینه کمک کنند.
وی افزود: البته میان نقد و تخریب تفاوت وجود دارد و 2 رفتار نامتناظر و غیر قابل جمع هستند و انگیزه فرد نقاد کاملا مشخص است.
آشناگر همچنین گفت: ترویج گفتمان اعتدال و میانه روی را اکسیری برای جامعه خسته بسیار ضروری می دانم و برای پیاده سازی آن میان دانشگاهیان،روحانیان،سازمان های مردم نهاد و گروه های مرجع اقدام می کنیم.
وی با بیان اینکه تغییر مدیریت ها در آغاز کار دولت ها طبیعی است،اظهار کرد: در انتصاب ها به تبار سیاسی و قومی توجه نمی کنیم و با شناسایی شایستگان آنها را برای مسئولیت ها معرفی می کنیم.
معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین خاطر نشان کرد: باید احزاب شناسنامه دار تقویت شوند تا از کارهای سیاسی محفلی جدا شویم.
وی افزود:حمایت از سمن ها در دستور کار ما قرار دارد و کمک می کنیم این نهادها شتاب بیشتری بگیرند.
آشناگر اضافه کرد: استان قزوین دارای سابقه دیرینه فرهنگی است و امیدواریم بتوانیم مفاخر ادبی و دینی استان را به دنیا بیشتر معرفی کنیم
معاون سابق سیاسی،اجتماعی و امنیتی استان قزوین نیز در این نشست گفت: 11 ماه در خدمت مردم استان قزوین بودم و همدلی و وفاق مردم این دیار موجب دلگرمی ما در خدمت رسانی بود.
سید سعید شاهرخی افزود: با توجه به وظایف ذاتی باید سیاست ها و برنامه های اصولی دولت تدبیر و امید را دنبال کرده و برای اجرای هرچه بهتر آنها اقدام می کردیم، اگرچه سیاست و برنامه جدی دولت در کلان همگرایی، وحدت و همدلی برای توجه به معیشت و اشتغال مردم است اما در حوزه سیاسی و امنیتی نیز اولویت های دولت را دنبال نمودیم.
وی همچنین افزود: توجه به سرمایه اجتماعی یکی از برنامه های جدی دولت است که ما آنرا دنبال کردیم و ایجاد فضای باز سیاسی و گسترش فضای سیاسی نیز در این راستا بود.
معاون سابق سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین اضافه کرد: توجه به تشکل های مردم نهاد و دانشجویی، اقشار مختلف و برگزاری نشست های مختلف با روحانیون و هنرمندان موجب نشاط اجتماعی در استان شد و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراها در استان با درک صحیح مردم قزوین به خوبی و به بهترین شکل ممکن انجام شد.
معاون سابق سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین افزود: باید از حضور 83 درصدی مردم استان در انتخابات ریاست جمهوری قدردانی کنیم.
شاهرخی همچنین گفت: اعتماد دوباره به دولت تدبیر و امید از افتخارات دیگر استان در انتخابات اخیر بود.
وی اضافه کرد:استان قزوین از استان های امن کشور است و باید از مسئولان و مجریان استان در این زمینه قدردانی کرد