رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ضرورت مشارکت دستگاههای اجرایی در پیشگیری و کاهش معضلات اجتماعی


21 آبان, 1396 - 13:41 -- اداره کل روابط ...
سرپرست معاونت سیاسی ،امنیتی و اجتماعی:

ضرورت مشارکت دستگاههای اجرایی در پیشگیری و کاهش معضلات اجتماعی

سرپرست معاون سیاسی اجتماعی امنیتی استانداری بر ضرورت مشارکت دستگاههای اجرایی در پیشگیری و کاهش معضلات اجتماعی تاکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"فرامرز مرادی" با تاکید برتوجه به مفاد آیین نامه کمیته ساماندهی متکدیان توسط اعضای کمیته اظهار کرد: تکالیف و وظایف دستگاهها در آیین نامه مذکور کاملا روشن و برای هر مرحله، نوع فعالیت واقدامات تعیین شده است و دستگاهها با رعایت کامل این آیین نامه می توانند بسیاری از مشکلات را مرتفع نمایند .
مرادی اهمّ اقدامات ستاد ساماندهی متکدیان را برشمرده و خواستار مساعدت تمام دستگاه ها در به حداقل رساندن این آسیب اجتماعی در جامعه شدند.
 ایشان با تاکید برتوجه به مفاد آیین نامه کمیته ساماندهی متکدیان توسط اعضای کمیته عنوان داشتند؛ : هدف ما در این کارگروه استفاده از ظرفیت تمامی دستگاههای متولی، اعم از اداره کل بهزیستی، کمیته امداد، اداره کار، سازمانهای مردم نهاد و دیگر سازمانها و نهادها جهت پیشگیری و مقابله با آسیب های اجتماعی است
وی افزود : مسئولیت ستاد ساماندهی متکدیان در هر شهرستان با فرماندار است و مجریان اصلی این طرح شهرداری با همکاری بهزیستی، نیروی انتظامی ، دانشگاه علوم پزشکی  و کمیته امداد هستند که در این زمینه پایش و نظارت لازم  از سوی اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری صورت گرفته و عملکرد فرمانداران و دستگاه‌ها مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.
شایان ذکر است، در پایان این جلسه پس از استماع نظرات اعضاء ستاد ، تصمیماتی در خصوص نحوه ساماندهی متکدیان بویژه با شروع فصل سرد سال اتخاذ گردید و رسالت هر دستگاه اجرایی پیرامون این پدیده مطابق آئین نامه موجود و ابلاغی مشخص و معیّن شد.