رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ضرورت برنامه ریزی و هم افزایی دستگاههای اجرایی در پیشگیری و کاهش معضلات اجتماعی


19 مهر, 1396 - 18:51 -- اداره کل روابط ...
تاکید جدی معاون استاندار؛

ضرورت برنامه ریزی و هم افزایی دستگاههای اجرایی در پیشگیری و کاهش معضلات اجتماعی

دستگاههای اجرایی از ظرفیت سازمان های مردمی در کاهش معضلات اجتماعی نباید غافل شوند
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار برضرورت برنامه ریزی وهم افزایی دستگاههای اجرایی در پیشگیری و کاهش معضلات اجتماعی بویژه معضل طلاق در استان تاکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"سید سعید شاهرخی" ساعتی پیش در جلسه "ستاد پیشگیری و کنترل آسیب های اجتماعی" با بیان این مطلب افزود: نقش سازمان های مردم نهاد در کاهش معضلات اجتماعی یا نقش مهم و بی بدیلی است که دستگاههای اجرایی می بایست به این امر مهم توجه داشته باشند و در راستای برون سپاری فعالیت ها بکوشند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ادامه داد: دستگاههایی که مستقیما در راستای مساله کاهش معضلات اجتماعی مسئولیت مستقیم دارند و یا آنهایی که ظرفیت و توانمندی هایی در این خصوص را دارا می باشند می بایست ستاد استانی را یاری کنند تا با هم افزایی و متمرکز کردن فعالیت ها به یک وضعیت مطلوب در استان برسیم.
شاهرخی مبارزه با معضلات اجتماعی بویژه معضل طلاق را یک امر مهم اعلام کرد و افزود: می بایست تمامی دستگاههای مربوطه در راستای پشگیری وکاهش معضلات اجتماعی بویژه معضل طلاق حساسیت بیشتری داشته باشند و تمام انرژی و امکانات خود را بکارگیرند.
وی افزود: مقام معظم رهبری توجه و عنایت ویژه ای به کاهش و کنترل آسیب های اجتماعی دارند و در این خصوص دولت نیز اهتمام خود را به طور کامل بکار گرفته است بنابر این همه ی مسئولان نیز ضرورت دارد که در این امر مهم به عنوان یک وظیفه جدی بکوشند.
معاون استاندار ادامه داد: فعالیت های زیادی و برنامه های مدونی از سوی دستگاههای ذی ربط در حال انجام است ولی اقدام مهم در این خصوص این است که می بایست خروجی این تلاش ها رصد شود تا با یک بررسی کارشناسی نقاط ضعف و قدرت را احصا نموده تا نتیجه موثری را در استان در خصوص کنترل سیر صعودی معضل طلاق بگیریم.
وی تاکید کرد: نباید دستگاهها و مسئولین مربوطه به وضع موجود راضی و قانع باشند بلکه با توجه به وظایف ذاتی خود در راستای اجرایی نمودن برش استانی برنامه ششم می بایست فعالیت های بیشتری را انجام دهند.
در این جلسه حاضرین نظرات و پیشنهادهای خود را در خصوص پیشگیری ومبارزه با معضلات اجتماعی بویژه طلاق و خودکشی بیان کردند.